Наши телефоны:

(056)798-43-44

(067)697-24-46

(067)562-74-72

(093)282-62-86Торкретування

 

Компанія «АльпДнепр» пропонує повний спектр послуг в галузі "торкретуванням"


Компанія АльпДнепр надає послуги в Харкові, Києві, Запоріжжі, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі і інших містах України.
 

undefined 
Торкретування - це метод нанесення бетонного розчину за допомогою спеціалізованих установок. Ці установки подають розчин через сопла під великим тиском, набризгівая його на бетоновану поверхню. Бетонна суміш при цьому наноситься пошарово.

Торкретування здійснюється торкретной установкою, що складається з цемент-гармати (або бетоншпріцмашіни) і компресора.

Торкретування можна бути двох видів: сухе й мокре.

 
Сухе торкретування - це коли суха бетонна суміш подається до сопла, в якому до неї великим тиском нагнітається вода, і вже змішана з водою, вона розпорошується на поверхню.

Торкрет - установка, призначена для нанесення бетонних сумішей методом сухого торкретування, може застосовуватися при кріпленні гірничих виробок, ремонті гідротехнічних та інженерних споруд, а також для проведення ремонтних робіт у будівництві. Установку також можна використовувати для нанесення жаростійких бетонних сумішей або для транспортування сипучих матеріалів на відстані до 80 м.

 

Мокре торкретування - це коли за допомогою пневмобетононасоса або стисненого повітря на бетоновану поверхню наноситься заздалегідь підготовлений вже рідкий бетон.

 

Торкрет-установка для нанесення бетонних сумішей методом мокрого торкретування, призначена для торкретування, подачі й нанесення бетону або штукатурного розчину при виробництві оздоблювальних робіт у будівництві. Подача розчину здійснюється за допомогою тиску повітря всередині корпусу станції та перемішуючого механізму. Торкрет-штукатурна установка використовується на об'єктах забезпечених електроенергією, повітрям і водою, при температурі навколишнього середовища не нижче 0 ° С в закритих приміщеннях або під тентом (за наявності опадів).

 

Вперше торкретування почали застосовувати більше ніж 100 років тому і з кожним роком сфера його застосування стає дедалі ширшою. Останнім часом відбувався швидкий розвиток будівництва заміських будинків й котеджів із застосуванням каркасних технологій, що сприяло розвитку застосування торкретбетону, і він став більш популярним, особливо в будівництві швидкомонтованих будинків. Однак, не дивлячись на це, деякі будівельні компанії ставляться до Торкретбетон з великою обережністю й недовірою. Причиною послужило те, що торкретбетон раніше був вкрай недовговічним. Також проблема полягала в тому, що фахівці, що займаються торкретуванням, не мали достатньої кваліфікації, й для торкретування застосовувалося неякісне обладнання.

 

Дуже важливий етап торкретування - це підготовчі роботи. Для міцного зчеплення з поверхнею важливо щільно дотримуватися всіх пропорцій компонентів, які додають в сухий цемент. І виготовляти суміш торкретбетону на місці будівництва дозволяється лише в тому випадку, якщо потрібно зовсім невелика кількість суміші. Тому що зберігати суміш, виготовлену на будмайданчику, можна максимум дві години.

 

Поверхню для нанесення торкретбетону дуже ретельно готують. Очищюють від різних забруднень, видаляють бетон, який почав руйнуватися, у разі, якщо в конструкції є арматура, її потрібно очистити щоб не було іржі. Щоб торкретбетон краще зчіплявся з поверхнею, після очищення поверхні її потрібно зробити шорсткою, а також необхідно рясно зволожити водою.

Протягом одного циклу нанесення торкретбетону допускається нанесення шару товщиною не більше 3 - 5 сантиметрів. Але дозволяється наносити більш товсті шари в тих випадках, коли технологія будівництва передбачає нанесення швидко затвердіваючих сумішей.

 

Нанесення суміші торкретбетону на поверхню виконують у горизонтальному напрямку. Починаючи з нижньої частини поверхні, потім підіймаючись вище. Важливо, що струмінь бетону повинна спрямовуватися під кутом 90 градусів відносно поверхні. Між соплом і  поверхнею має бути відстань від 70 сантиметрів до 1,5 метрів.

 

Застосування торкретування для відновлення та посилення бетонних споруд.

Помилки у будівництві та проектуванні, вплив природного та техногенного характеру призводять до руйнування споруд - руйнування захисного шару й корозії арматури, утворення тріщин, вимивання і розпушуванню структури бетону, зниження міцності. Торкретування усуває всі пошкодження такого роду і перешкоджає їх повторне виникнення. Але обсяг відновлювальних робіт має бути визначений попереднім обстеженням споруди фахівцями.

 

Найважливіший чинник успіху відновних робіт - монолітність та забезпечення сумісності старого бетону і нового торкретбетон-покриття. Старий бетон попередньо ретельно готують - видаляють відшарування, зачищають, очищюють арматуру й зволожують. Однак цієї підготовки недостатньо коли при відновленні прогонів балок або перекриттів виникає необхідність застосовувати додаткове арматурне посилення, яке не тільки сприймає поперечні навантаження, але й поєднує арматуру старого бетону з арматурою нового торкретбетону.

 

undefinedТаким методом можливе зміцнення будь-яких видів бетонних споруд, в тому числі таким чином можливо зміцнювати злітно-посадкові смуги, греблі, градирні, резервуари, тунелі, гідротехнічні споруди, мости і т.д.

 

Застосування торкретування для посилення стін будівель та споруд.

Спочатку на стінах влаштовується металевий каркас з анкерів, напрямних і сітки,  площа поверхні стіни  насверлюється отворами, в які кріпляться анкерні деталі з арматурної сталі діаметром 10 мм і вище. Потім шляхом прив'язки до анкерів встановлюються напрямні з арматури діаметром 10-12 мм. Зверху отриманого каркаса кріпиться сітка ВР, діаметром 5 мм. Коли необхідно посилення конструкції з двох боків, отвори під анкерні деталі робляться наскрізними, завдяки чому використовується кожен анкер для кріплення каркасу обох площин. Така конструкція має більшу міцність, адже надійність кріплення анкерів вже не залежить від якості матеріалу існуючої стіни.

Підсилення стін торкретуванням застосовують і для гідротехнічних споруд (басейнів, резервуарів та ін.)

 

Забезпечення та контроль якості торкрет-бетонного покриття.

undefinedВажливим пунктом у забезпеченні контроля якості - нанесення торкретбетону покриття виконується спеціалізованою бригадою. Вхідний контроль якості використовуваних матеріалів і готових сумішей здійснюється відповідно до загальних правил контролю виконання будівельних робіт.

Операційний контроль включає в себе перевірку відповідності технологічного процесу всім вимогам, встановленим проектом виробництва робіт - це приготування і транспортування вихідної Торкретбетон суміші, підготовка поверхні для торкретування, технічний стан комплексу обладнання, режими нанесення торкретбетону покриття, дотримання вимог з догляду за укладеним бетоном.

 

Режим торкретування та відповідність робіт по торкретування контролює виробник робіт.

Контроль якості та стану покладеного торкретбетону полягає у візуальному огляді і регулярному простукуванні покриття. На поверхні не повинно бути усадочних тріщин, здуття і відслонень, а також інших пошкоджень. Глухий звук вказує на нещільність прилягання. Виявлені дефектні місця (такі як: опливи, відшарування, фарбування, дрібні окремі тріщини і т.д.) підлягають терміновому усуненню шляхом вирубки, очищення, промивки струменем розпиленої води, а потім новому закладанні Торкретбетону.

Всі зазначені вище види операційного контролю проводяться що-зміни. Дані контролю фіксуються у відповідних журналах.

Приймальний контроль - завершальна частина технологічного процесу на певній стадії будівництва і здійснюється постадійно з використанням інструментальних, й обов'язково неруйнівних методів.

 

Відмінною рисою торкретування можна вважати те, що завдяки йому можна отримати поверхні з різноманітними структурами. Крім того, торкретбетон володіє відмінними водонепроникними властивостями і високою стійкістю до низьких температур.

Також існують спеціальні добавки і наповнювачі, використовуючи певне поєднання яких,  можна досягти підвищення теплопровідності, морозостійкості, вогнестійкості та інших характеристик бетону.
 

Торкретування не тільки підвищує несучу здатність, але одночасно є й ефективним протипожежним захистом.

Завдяки торкретування ми отримуємо конструкції з високою щільністю і незначною капілярної пористістю. При використанні цього методу, в отриманому матеріалі, практично відсутні усадочні раковини і тріщини, що утворюються в звичайному бетоні. При застосуванні  пошарової технології усадка кожного шару відбувається індивідуально та ймовірність виникнення наскрізних усадочних тріщин практично виключається.

 

Метод торкретування дозволяє практично повністю механізувати виробництво робіт і виключити використання опалубки.

 

Також компанія «АльпДнепр» займається ремонтом і демонтажем труб у Києві, Донецьку, Запоріжжі, Дніпропетровську, Харкові, Одесі.

 

Наші телефони:

(056) 7984344,

(067) 6972446,

(067) 5627472,

(093) 2826286

E-Mail: office@alpdnepr.com.ua

Чекаємо на ваші дзвінки!
Высотные работы


Фасадные работы


Монтаж рекламных конструкций


Высотный клининг


Герметизация


Пескоструйная обработка

Высотные сварочные работы
Карта сайта

Продвижение сайтов Днепропетровск